• אודות הצוות | יש לנו מה שאתם צריכים

אנחנו, אריאלה מלצר וכל הצוות המקצועי של מכון רעות – יש לנו את מה שאתם צריכים, כדי להשיג לעצמכם יחסים טובים עם עצמכם ועם הסביבה שלכם ללא התפרצויות כעס ללא שליטה, ובמיוחד להשיג לכם זוגיות טובה, מהנה ובטוחה מלאה בקרבה ובאינטימיות, שתשפיע גם על היחסים עם הילדים וגם על המשפחה כולה.
והנה מי אנחנו ומה שיש לנו בשבילכם…

מנהלת מכון רעות מיום היווסדו בנובמבר 2001. אריאלה פסיכותרפיסטית, מדריכה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית ( M.S.W ) מטעם אוניברסיטת בר אילן ומומחית בטיפול בבעיות שליטה וניהול כעסים.

אריאלה בעלת וותק וניסיון עשיר רב שנים של 35 שנים כמנהלת, כמדריכה וכמטפלת. ניסיון זה מבוסס על עבודתה במרכז למניעה וטיפול באלימות במשפחה, בתחנה לייעוץ נישואין וטיפול במשפחה בלוד ובקליניקה פרטית. היא מטפלת זוגית מוסמכת בגישת האימאגו שפותחה ע”י ד”ר הרוויל הנדריקס. למדה פסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב, מרצה ומנחת סדנאות לארגונים ולציבור הרחב.

אריאלה מומחית בטיפול בקונפליקטים זוגיים ובבעיות נישואין, משברים זוגיים, נישואים שניים, קנאה מוגזמת, משברי בגידה, מאבקי כוח ושליטה בין בני זוג, פרידה וגירושין. בעיות במשפחה, יחסי הורים-ילדים, יחסים בין דוריים, משפחות חד הוריות ועוד.

אריאלה פיתחה דרך התערבות ייחודית ופורצת דרך לטיפול בבעיות שליטה וניהול יעיל של כעסים, המבוססת על הניסיון והידע הרב שצברה במהלך השנים. דרך זו מיושמת, הן בעבודתה הפרטנית והן בסדנאות הרבות לשליטה בכעסים ותקשורת יעילה, אותן היא מקיימת כבר שנים רבות במכון רעות.
כמו כן, אריאלה מטפלת בקשיים ומשברי חיים של הפרט. אחד מתחומי מומחיותה הוא סיוע לפנויים/פנויות בבעיות ביצירת קשר זוגי והפיכתו לקשר קבוע ומספק.
אריאלה מנחה בקו תרפיה את הסדנאות לשליטה בכעסים ולתקשורת יעילה, סדנת זוגיות, וסדנא לפנויים ופנויות – לקראת קשר זוגי.

אריאלה מלצר

בעלים ומייסדת של מכון רעות

נירית , עובדת סוציאלית קלינית, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, תואר שני (M.S.W ) מאוניברסיטת חיפה ויועצת חינוכית (Msc) מ –Northeastern University , Boston. למדה פסיכותרפיה דינאמית ממוקדת. בעלת ניסיון טיפולי של 14 שנים.
מטפלת בעברית ובאנגלית, שהינה שפת אם. טיפלה 8 שנים בזוגות, משפחות ויחידים בתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי בשרותי הרווחה ביבנה. מומחית בעבודה עם משפחות(הורים – ילדים ומתבגרים) וזוגות. כיום, גם עובדת בארגון “עמך”.
במסגרת הטיפול הזוגי ניתן בין היתר גם מענה בטיפול מיני. נירית  בעלת ניסיון רב בתחום התיאום ההורי להורים שנמצאים בתהליכי גירושים.

דרכי ההתערבות בטיפול הפרטני מבוססות על הגישה הדינאמית הממוקדת שמאתרת ומזהה כאב כרוני שמשפיע ומנווט את המטופל בתחומי חייו השונים. הטיפול נוגע במשברי חיים, קשיים בזוגיות, קשיים בהורות, אבל ואובדן ועוד. המטרה הטיפולית הינה עבודה פעילה ומשותפת להגמיש ולאוורר דפוסים מוכרים בכדי להגיע לבחירות מחודשות מיטיבות, מותאמות יותר למציאות ובהתאם לצרכי המטופל .
נירית מומחית בטיפול בבעיות שליטה וניהול כעסים ומנחה יחד עם אריאלה מלצר את הסדנאות לשליטה וניהול כעסים במכון רעות.

נירית כהן קראוס

אורית עובדת סוציאלית בעלת תואר שני (M.S.W) בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת בר אילן. בעלת ניסיון רב של 30 שנה בטיפול פרטני.
אורית הינה מטפלת מוסמכת בשיטת הביופידבק ומטפלת בשיטת EMDR. הטיפול באמצעות EMDR מתמקד בסיוע למטופלים שחוו טראומות, אובדנים ומשברי חיים. שיטת הביופידבק מתמקדת בהקניית כלים וטכניקות הרגעה עצמית למטופלים הסובלים מסימפטומים פיזיים ופסיכולוגיים שונים על רקע לחץ וחרדה מתמשכים.

אורית עבדה שנים רבות במערכת הבריאות ועסקה בטיפול במשפחות שהתמודדו עם מחלות כרוניות, מחלת הסרטן, טיפול בהורים קשישים, הורים המתמודדים עם ילדים עם עיכוב התפתחותי, משפחות המתמודדות עם חולי ואובדן. כמו כן, אורית עבדה מספר שנים במרכז למניעה וטיפול באלימות במשפחה בלוד.

בשנים האחרונות, עסקה אורית בטיפול בצוות העובדים במערכת הבריאות. אורית הדריכה סטודנטים לעבודה סוציאלית וכיום מדריכה עובדים סוציאליים.

אורית ויטרבו

יערה –  פסיכולוגית קלינית בעלת תואר שני (M.A) בהצטיינות מאוניברסיטת חיפה, במסלול נוירופסיכולוגיה קלינית. בעלת 4 שנות ניסיון טיפולי, ומטפלת במבוגרים, בילדים ובבני נוער.

יערה בעלת רקע בטיפול במבוגרים הסובלים מחרדה, דיכאון, וקשיים בתגובה לאירועי חיים ומצבי דחק. בנוסף, היא מטפלת בבני נוער וילדים עם קשיים רגשיים, בעיות התנהגות, קשיי הסתגלות, וילדים על הספקטרום האוטיסטי. לרוב במצבים אלו מגיעים ההורים לקליניקה כשהם נאבקים למצוא את הדרך הנכונה לתקשר עם הילד ולסייע לו ולמשפחה כולה. בשל כך רבים מהטיפולים בילד כוללים טיפול בהורות, או טיפול דיאדי, במקביל לטיפול בילד.
יערה עובדת בתלם- רשת לטיפול פסיכולוגי במבוגרים ילדים ונוער, ובגני תקשורת של העמותה לילדים בסיכון.

יערה מטפלת בראייה דינאמית, טיפול ממוקד רגש, וCBT, ומשלבת בין הגישות השונות בהתאם לצרכי המטופלים.

יערה שלו

גלית – עובדת סוציאלית בעלת תואר שני ((M.S.W בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת בן גוריון. מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לטיפול משפחתי וזוגי.  בוגרת התכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה משפחתית וזוגית אינטגרטיבית וממוקדת, מכון שינוי. בעלת 10 שנות ניסיון.

גלית מטפלת בתחנה לייעוץ בחיי נישואין ומשפחה בלוד וכן במועצה האזורית חבל מודיעין.

תחומי התמחות: טיפול במשפחה ביחסים בין הורים לילדים, קונפליקטים זוגיים ומשפחתיים, בעיות בנישואין, בעיות וקשיים של היחיד והדרכת הורים.

הקו המנחה בעבודתה של גלית הינו הראייה המערכתית, תוך שילוב טכניקות השאובות מגישות שונות, ומותאמות לבעיה הספציפית ולאישיותו של המטופל.

גלית בירר

אריאלה מלצר- מכון רעות