זוהר (אוגוסט 2010)

זה שווה הכל!!

הגעתי לסדנא אחרי אירוע שלא האמנתי שאגיע אליו. הבנתי שאני צריך טיפול על מנת לא להגיע להתפרצויות זעם בלתי נשלטות. הגעתי לסדנא מפני שהבנתי שאני עלול לאבד את משפחתי. אני שמח עכשיו לומר שהמצב עכשיו טוב הרבה יותר לאחר הסדנא מאשר לפני כמה חודשים. בתי שהייתה מאד מרוחקת ממני עקב התנהגותי, לא עוזבת אותי לרגע ודורשת את קרבתי. זה שווה הכול!!
למדתי בסדנא על היכולת שיש לי לדעת מתי עלי לשאוף אוויר ולא להגיב לאירוע שעלול להסתיים רע מאד עבורי. עכשיו גם אני יודע שיש עוד אנשים רבים כמוני הסובלים מ”דם חם”.
מה שאהבתי בסדנא הוא האפשרות להתבטא באופן כמעט חופשי. היכולת שלנו לנסות לעזור לאחר היא לא אחרת מאשר היכולת שלנו לעזור לעצמנו.

קצת הופתעתי מרמת הפתיחות של האנשים בסדנא שכן כולם זרים זה לזה ואולי זה בעצם מה שגורם לנו להיפתח. אם היינו מכירים את הנפשות הפועלות ספק אם היינו מדברים.

למדתי בסדנא לנשום לפני שהאירוע הופך לטרגדיה, לדעת מה אני מרוויח/מפסיד מאסקלציה (הסלמה) של האירוע ולקחת פסק זמן. פשוט, להפסיק להגיב לאירוע ולנסות לראות אותו מהצד.
בנוסף, הבנתי שלהיות צודק לא קשור עם להיות חכם. אפשר להיות צודק אבל לפעמים, עדיף להיות חכם ולחסוך לעצמנו ולמשפחתנו צער.
היכולת להקשיב מבלי להגיב אינה פשוטה כלל. אתם לימדתם אותנו לנסות לא להגיב לכל אמירה אלא להקשיב. אנחנו אלה שצריכים להחליט האם לקבל או לא לקבל את דברי האחר.

אריאלה ושלומי, אתם מצוינים. שניכם מאד עוזרים להראות לנו איך אנחנו נראים בפני עצמנו ובפני הקרובים לנו.

הסדנא באמת עוזרת למי שבאמת רוצה לשנות את דרכיו.
אני מניח, מניסיוני, ששילוב של הסדנא עם הטיפול הפרטני הוא קלף מנצח. לאחר הטיפול הפרטני הייתי סקפטי לגבי היכולת של אנשים זרים להבין אחד את השני. הטיפול הפרטני הכין אותי לסדנא והשילוב של שניהם הוא שילוב מנצח.

תגובות פייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *