לעזור לזולת במשבר הקורונה (ובכלל) זה לעזור לעצמנו

התקופה הקשה והמוזרה שאנחנו נמצאים בה כיום בעקבות משבר הקורונה ממחישה ביתר שאת את העובדה שכולנו רקמה אנושית אחת שלמה. המשבר הוא עולמי ומשפיע על כולם וראינו כבר איך ההדבקה מקורונה יכולה להתפשט במהירות ממדינה למדינה ואיך בעצם יש אינטרס לכל מדינה ומדינה לעזור לרעותה בכל דרך, מניסיונה, במידע, בטכניקות ובציוד הדרוש כדי

עזרה הדדית

להתמודד בהצלחה עם התפרצות הקורונה כי בעצם ע”י עזרה והתמודדות משותפת, כל מדינה עוזרת לעצמה להבריא ולהוציא את עצמה מהר יותר מהמשבר.

ככל שאנחנו דואגים לאחרים, לבריאותם ולרווחתם הנפשית הפיזית והכלכלית כך בעצם אנחנו דואגים ועוזרים גם לעצמנו. אם אנחנו דואגים שהאחרים לא ידבקו מקורונה או יקבלו טיפול רפואי הולם ומהיר כך הם יחלימו במהרה ובצורה כזו גם אנחנו נישאר בריאים ולא נידבק. אם אנחנו כחברה דואגים לחלשים , לקשישים, לכל מי שקשה לו, למובטלים ולפרנסתם של אלה שיצאו ממקום עבודתם ואין להם פרנסה, כך אנחנו דואגים לחזק אותם, להמשיך להחזיק מעמד עד לסיום המשבר, כך בעצם אנחנו עוזרים לכולנו לצאת מהמשבר הזה כשאנחנו מחוזקים יותר ובמצב טוב יותר מכל הבחינות , דבר שיעזור לנו לשקם את עצמנו כיחידים, כמשפחות וכחברה מהר וטוב יותר.

כולם משפיעים על כולם, לטוב ולרע. ולכן, ככל שנדאג לטובת הזולת ולרווחתו, כך נדאג בעצם, גם לטובתנו. לכן, מאד חשוב להתבונן סביבנו, לראות מי זקוק לעזרה, לראות מי מבין בני המשפחה הקרובה והמורחבת יותר או החברים זקוק לעזרה או מי מבין השכנים צריך משהו, מזון, ציוד, תרופות, תיקונים כלשהם וכד’, . לפעמים, כל מה שצריך זה להרים טלפון להתעניין ולשאול מה נשמע ואם צריכים משהו. עצם ההתעניינות מחממת את ליבם ומחזקת אותם.

החשיבות של העזרה לאחרים נובעת מסיבה נוספת והיא שכשאנחנו עוזרים לאחרים ועושים להם טוב אנחנו בעצם עוזרים לעצמנו ע”י כך שכשאנחנו עסוקים בנתינה, נותנים כתף, עזרה, סיוע ומשענת לאחרים, אנחנו מתמלאים בתחושות סיפוק ומשמעות, אחריות וערך, אנחנו מרגישים מחוזקים, טובים ומוצלחים ובכך אנחנו מחזקים את עצמנו בהתמודדות עם הדאגות, החרדות, הפחדים והקשיים ומכניסים את עצמנו למצב של תקווה, חיוביות, נתינה ואופטימיות. עם כוחות כאלה אין ספק שיותר קל להתמודד עם משברים, כולל המשבר הנוכחי.

והסיבה השלישית לחשיבות העזרה ההדדית והדאגה לרווחתם של האחרים היא שככל שהאחרים יהיו במצב טוב יותר, בריאותית, פיזית, נפשית, כלכלית כך בעצם אנחנו מחזקים את חוסנה של החברה הישראלית כולה להתמודד עם המצב. בעצם זה הכוח שיאפשר לחברה הישראלית להתגבר על הקשיים והמכשולים הלא פשוטים בכלל שעומדים בפניה כיום ולצלוח את המשבר בהצלחה ולמזער נזקים ככל שאפשר ולשקם את עצמה כלכלית ונפשית טוב ומהר יותר ככל שאפשר.

תגובות פייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *