ניר (אפריל 2013)

היום אני שולט בכעס ( ובסיטואציות) ולא הוא בי

היו המון דברים שהפקתי מהסדנא- זיהוי מוקדם של שטחי האש,ההבנה שכעס הוא רגש שמכסה על משהו אחר, פסק הזמן, הצורך להימנע מדיבור שלילי ועוד. הרבה מהדברים עוד ידעתי קודם אבל הדרך שבה נכנסנו לעומק וניתחנו אותם עזרה לי מאד.

התובנה החשובה ביותר שמבחינתי ממצה את הסדנא ואותה אני משנן לעצמי יום יום היא – אני שולט בכעס ( ובסיטואציות) ולא הוא בי.

מה שאהבתי ביותר בסדנא הוא הניהול האפקטיבי של אריאלה. היכולת לחבר בין חומרים חדשים לסיפורים האישיים והכל ברוח טובה ובלי לוותר לרגע (כמעט)לתת לאנשים “לברוח” מהתמודדות היא מצרך נדיר שעבד בצורה יוצאת מן הכלל. גם הפורמט של סיפורים אישיים+ למידה בכל מפגש הוא מוצלח מאד.
הדברים המשמעותיים שהיו חידוש עבורי הוא קודם כל העובדה שניהול לא טוב של כעס משותף לכל כך הרבה אנשים. זה משהו שלא הצלחתי להשתחרר ממנו לאורך כל הדרך ואני עדיין מופתע ממנו.זה כמובן, גם נקודת החוזק של הסדנא- להראות את המשותף ואת יכולת ההתמודדות הדומה של המשתתפים.
עקרון 10-90 שהבנתי גם קודם ברמה מאד תיאורטית הפך להיות אצלי נקודת מפתח. גם ההימנעות (או הניסיון, לפחות) מדיבור שלילי. אני עושה גם שימוש רב בעקרון המשאבים המצומצמים ומזכיר אותו לעצמי כמעט כל יום. אני גם משתדל לא “לגור בבתים של אחרים” וזה עובד בדרך כלל.

המנחים שלומי ואריאלה- מנהלים את הסדנא באופן מדויק, יעיל ועם זאת, מאד רגיש וידידותי. על אריאלה כתבתי כבר למעלה ושלומי, יש לו הערות ותובנות מאד מעמיקות ובעיתוי מצוין. בלי הרבה מילים הוא הצליח בדרך כלל למקד את הנושא ולהחזיר אנשים ש”התפזרו”, לתלם.

תודה, ניר.

תגובות פייסבוק

תגובות

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *