• סדנא לשליטה וניהול כעסים ותקשורת יעילה

רוצים להשאר רגועים​
בלי עצבים וכעסים?

הירשמו עכשיו וקבלו במתנה את סדרת הטיפים
כל הסודות לשליטה וניהול יעיל של כעסים

הסדנא לשליטה וניהול כעסים ולתקשורת יעילה במכון רעות מראה לכם את הדרך שתוביל אתכם לפריצת הדרך שלכם ממעגל סגור של כעס ועצבים לחיים של רוגע ואסרטיביות.

בעזרת השיטה הייחודית שלנו, אנחנו יכולים לעזור לך ללמוד דרך חדשה שבעזרתה תצליח להתמודד ביעילות עם הכעסים שלך ולהישאר רגוע. דרך זו תאפשר לך לבטא את עצמך בצורה אמיתית ואותנטית, עם כוח פנימי חדש, ברוגע, בכבוד ובדרכים אסרטיביות ובונות, בלי לפגוע בעצמך ובלי לפגוע באחרים. לאחר הסדנא תוכל לבטא את כל אנרגית החיים שלך במלואה כאדם שלם ולבנות יחסים טובים, מספקים ובטוחים עם כל הסובבים אותך ולשמור על הבריאות שלך.

הסדנא מיועדת לאנשים המבטאים את כעסיהם בהתפרצות בלתי נשלטת, מתחממים מהר ונדלקים בקלות, ויש להם “פתיל קצר” או אלה הנמנעים בכלל מכעס ו”כולאים” את הכעס בתוכם ושותקים.

מטרת הסדנא לאפשר חופש מלא של ביטוי עצמי בדרכים יעילות, שיסייעו למשתתפים לבטא את אנרגית החיים שלהם כאנשים שלמים ולבנות יחסים מספקים ובטוחים עם זולתם.

לארגונים וחברות ניתן להתאים את הסדנאות, ההרצאות וימי העיון בהתאם לצרכים הייחודיים המתבקשים.

איך הסדנא פועלת?
הסדנא נמשכת 10 מפגשים שבועיים בני שעתיים וחצי כל אחד, למעט המפגש הראשון והאחרון שהם ארוכים יותר והם נמשכים 4 שעות כל אחד, סה”כ 28 שעות, בהנחית אריאלה מלצר ו/או בהנחיה משותפת עם אחד מאנשי הצוות של מכון רעות . בסדנא יכולים להשתתף עד 13 משתתפים מקסימום, גם גברים וגם נשים, מ -2 הקצוות של הרצף ההתנהגותי: מצד אחד, אלה שמתחממים מהר, מתעצבנים, מתפרצים בכעס ויש להם “פתיל קצר” ואלה מהצד השני, שלא מבטאים את הכעס שלהם בכלל ושותקים או אלה שגם וגם. בימי ההגבלות של הקורונה מספר המשתתפים מוגבל ל-9 משתתפים.
אם מסיבה כלשהי יוטל סגר ולא ניתן יהיה להיפגש פנים אל פנים הסדנא תתקיים באופן מקוון באמצעות זום.

הסדנא תעזור לכם לזהות את תהליך התפתחות הכעס אצלכם ומה ניתן לעשות בכל שלב ושלב. אתם תלמדו לזהות את החלקים שבעולם הפנימי שלכם שדוחפים אתכם להתנהגות הלא רצויה, ב- 4 הרמות:

  1. ברמה החשיבתית– דפוסי ותבניות החשיבה האופייניים, האמונות המגבילות, המיתוסים, החוקים הפנימיים ועוד.
  2. ברמה הרגשית– לזהות את המבערים הרגשיים שמדליקים את הכעס שלכם ואיך מתמודדים איתם.
  3. ברמה הפיסיולוגית – איך הגוף משתתף בתהליך התפתחות הכעס וכיצד ניתן להיעזר בו.
  4. וכמובן, ברמה ההתנהגותית– תלמדו דרכים, טכניקות וכלים רבים שיעזרו לכם להתנהג בדרך מכבדת, רגועה ואסרטיבית. תלמדו גם מיומנויות תקשורת בינאישית, ניהול קונפליקטים וניהול משא ומתן.

הסדנא פועלת בדרך של הסברים תיאורטיים, דרכים חווייתיות ודבר, שיש לו עוצמה רבה בפריצת הדרך לשינוי, הוא הקשר, האינטראקציה והדינאמיקה שנוצרת בין המשתתפים בינם לבין עצמם ובינם לבינינו כמנחים.

הסדנא מבוססת על שילוב בין הגישה הקוגניטיבית- התנהגותית לבין גישת האימגו שפותחה ע”י ד”ר הרוויל הנדריקס (“לבסוף מוצאים אהבה”, ועוד) וגישות מקצועיות שונות נוספות.

חשוב לזכור שכעס הוא רגש ככל הרגשות ויש להכיר בו כרגש אנושי וטבעי וכדאי לבטא אותו בדרך הולמת שתאפשר חיים שלמים, בטוחים ומספקים עם הזולת

ישנם 4 שלבים הכרחיים בתהליך השינוי:

  1. מודעות והכרה שהבעיה היא אישית ולא נגרמת ע”י אחרים. לפעמים לוקח זמן עד שהאדם מגיע להכרה שיש לו קושי ושהוא צריך לעשות את השינוי ולא הסביבה שלו.
  2. קבלת החלטה ולקיחת אחריות אישית על תהליך השינוי. זה השלב שבו האדם בוחר ומתחייב לעשות שינוי, ומבין שהשינוי תלוי אך ורק בו.
  3. ביצוע השינוי –לא מספיק שרק רוצים שינוי, צריך לפעול באופן מעשי. צריך ללמוד, לתרגל ולהפנים מיומנויות והתנהגויות חלופיות חדשות ולא מוכרות.
  4. ביסוס ושימור השינוי – הפיכת המיומנויות וההתנהגויות החדשות לחלק טבעי מעולמו של האדם ומהמהות שלו בעזרת תרגול חוזר ואימון עצמי עד שהשינוי החדש הופך לבסיס חזק ומוצק.

לא פשוט לעבור לבד תהליך של שינוי. מאד רצוי למצוא את הסביבה והעזרה המתאימה שמאפשרת למידה של דברים חדשים, ונותנת עזרה, תמיכה וקבלה. 

לכן, אנחנו, במכון רעות, מציעים לכם עזרה בפריצת הדרך שלכם לניהול יעיל של הכעסים, הן בטיפול פרטני והן באמצעות הסדנא לשליטה וניהול כעסים ולתקשורת יעילה. מניסיוני הרב, אין תחליף לכוח ולעוצמה של הסדנא ביצירת השינוי של המשתתפים.

משוב של בתו של משתתף מהסדנה

“אבא הפך ללא עצבן” -בן של משתתף בסדנא לשליטה וניהול כעסים
מבקש את “צמיד הקסמים של אריאלה”

טל “זה שינוי לכל החיים ” על הסדנא לשליטה בכעסים במכון רעות ששינתה את חייו

אבי ממליץ בחום על הסדנא לשליטה וניהול כעסים במכון רעות

“היום אני בן אדם אחר,טוב יותר”- רחלי אחרי הסדנא לשליטה בכעסים

“עברתי מנוקשות לרכות”- איתמר והסדנא לשליטה וניהול כעסים במכון רעות ברחובות

רוני והשינוי שעבר בסדנא לשליטה וניהול כעסים במכון רעות

אסף “היצלת עולם שלם” בעזרת הסדנא לשליטה בכעסים במכון רעות

“היום זה בידיים שלי”- דרור בסיום הסדנא לשליטה בכעסים במכון רעות

“אני שמח שהגעתי לסדנא הזו. עברתי שינוי”- אלעד בסיום הסדנא לשליטה בכעסים במכון רעות

יניב- “תודה על המתנה שנתתם לי”- בסיום הסדנא לשליטה בכעסים

רביד-“הסדנא לשליטה וניהול כעסים הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים”

עתניאל על הסדנא לשליטה וניהול כעסים במכון רעות

אלונה על הסדנא לשליטה בכעסים במכון רעות

“הסדנא עשתה לי רק טוב” כפיר על הסדנא לשליטה וניהול כעסים במכון רעות

משתתפי הסדנא מדגימים את תהליך השינוי שלהם בסדנא

מלי על הסדנא ששינתה את חייה:”אתם מצילים חיים. השתניתי מקצה לקצה”

קרן -“הסדנא לניהול כעסים נתנה לי יכולת לשלוט על חיי”

מיכל מספרת איך עזרה לה הסדנא לשליטה וניהול כעסים במכון רעות

אודליה על הסדנא לשליטה בכעסים במכון רעות

“סדנא שמשנה חיים” משתתפים מספרים על הסדנא לשליטה וניהול כעסים במכון רעות שעזרה להם לשנות את חייהם

משובים ממשתתפים


“חיי השתנו ב 180 מעלות !!!”

אני בוגר “סדנת שליטה בכעסים של מכון רעות” בניצוחה של אריאלה מלצר התותחית !!!!

אריאלה, שינתה לי את הגישה לחיים !!!

בן 42, נשוי+3, מתגורר בתל אביב. חיפוש אקראי באינטרנט הציג לי מספר סדנאות בתחום ובחרתי לשוחח עם מספר מכונים.

כששוחחתי עם אריאלה מלצר שהיא גם הבעלים ענתה לי וביקשה לדעת מה הסיבה שהחלטתי להירשם לסדנא מסוג זה. כבר מהשיחה הראשונה הרגשתי אכפתיות והתעניינות אמיתית וכנה מצדה של אריאלה.

הסדנא מתקיימת בעיר רחובות. עד 12 משתתפים  בלבד !!

אריאלה ושלומי הם מנחי הסדנא שנותנים יחס מדהים בין משתתפים למנחים.

הדרך בה עברתי את הסדנא גרמה לי להבין עד כמה קל לעשות את השינוי המיוחל. היה לי מקום לבטא את עצמי, לקבל פידבקים מהחברים והמנחים.

תמיד באווירה טובה ואכפתיות עד אין קץ והכי חשוב בכבוד, סובלנות ואמפטיה, יחד עם זאת ללא וויתורים ועיגולי פינות.

קיבלתי ארגז כלים מגוון שנותן מענה לכל “שטח אש” (הכוונה להתפרצויות) שפוגש אותנו בחיים.

מושגים רבים ודרכים יצירתיות לצאת רגע לפני ההתפרצות או סתם כעס מיותר.

חיי השתנו ב 180 מעלות !!!

משפחתי וכמובן ילדיי, חבריי, העובדים שלי וכל הסביבה מרגישים בהבדל ומברכים על השינוי.

המלצתי גם לעובדת שלי להירשם גם לסדנא.

בסדנא שאני עברתי במכון רעות עם אריאלה מלצר ושלומי, עברתי חוויה נהדרת, מחזקת, בונה, עם הרבה אמונה בכל אחד מהמשתתפים.

גם תמהיל המשתתפים היה נהדר. המחיר היה סביר בהחלט, שלל כיבודים בכל מפגש, תמיד בחיוך ובאמפטיות.

צוות המנחים נותן את הלב והנשמה גם מעבר לשעות הסדנא על מנת שכל אחד ואחד יקבל את מלוא תשומת הלב.

ממליץ בחום !!! שווה כל שקל.

לא הכרתי את המכון או את המנחים טרם הסדנא.

בהצלחה ותודה לכם, הייתם אלופים. צוות מנצח !

ארז ח .(דצמבר 2016)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

“…מבחינתי, הסדנא גרמה לי להבין, אם זה דרך החברים בה ואם זה דרך המנחים, שישנם עוד צדדים שאני לא רואה, מפספס, מישהו שחושב אחרת ממני (שלא חייב להסכים איתי). כך למעשה, מבחינתי קיבלתי מתנה ענקית לעצמי. לדעתי, החוזקה העיקרית של הסדנא היא, הכוח/האפקט של הקבוצה והשפעותיה. כל אחד וסיפוריו, דרך ההשקפה, השיקוף, הוא עוצמה אדירה ! מה גם שזכיתי בחברים כל כך מגוונים

התפרצות כעס

ושונים ממני, שנתנו לי באופן אישי עוד נקודת מבט ופרופורציות לחיים ולהמשך בכלל….
אריאלה ושלומי היקרים, כל אחד בדרכו המקצועית והאישית, עם הנימה הישירה/עדינה, שיקפו ותרמו לי להבנה הפנימית שלי, באיך נכון להסתכל על דברים , כיצד לשנות . ללא ספק העומק והחדות שלכם, לא תמיד היתה פשוטה להכלה, אבל בסופו של יום היתה מדויקת ויעילה.

כשהגעתי לסדנא בלי יותר מידי ציפיות, כבר במפגש הראשון, היה ברור לי שיש פה כוח עוצמתי, שלא הייתי ערוך אליווזה “אפקט הקבוצתיות”…רואי

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

“הצעד הראשון והמשמעותי ביותר היה לוותר על הכעס-השתחררתי לחלוטין מהזעם בכביש וצומצמו משמעותית אירועי הזעם בבית ובעבודה. אני חושב שהצעד הראשון והמשמעותי ביותר היה לוותר על הכעס. ההבנה שהכעס משמש אותי ככלי, שאני, “חרף רצוני”, בוחר להשתמש בו למה שאני חושב בטעות כמקדם את רצוני, היא בהחלט נקודת מפנה. השתחררתי לחלוטין מהזעם בכביש, צומצמו במידה משמעותית אירועי זעם בבית ובעבודה. למדתי להביט על דברים בחמלה, בהבנה והכי חשוב, להבין שרוב הדברים שגרמו לי להתפרצויות לא נעשו בכוונת זדון, אירועים קטנים ולא חשובים שהזינו את המפלצות שקיימות רק אצלי בראש ופורשו על ידי, בטעות כמובן, כסכנה קיומית, כפגיעה מכוונת ומאיימת, התכווצו לממדיהם הפרופורציונאליים…” עופר

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

“למדתי להיות מודע לכעס שקיים בתוכי, לשאול את עצמי שאלות ולנסות להבין מאיפה הוא נובע, לזהות מתי הוא עומד להתפרץ ולדעת לעצור אותו בזמן לפני שהמצב מתדרדר. בנוסף, ההבנה שהרבה פעמים אני טועה, אך לא רוצה להודות בכך, מחשש שארגיש שהצדק לא איתי. בנוסף נחשפתי לכל מיני שיטות וטכניקות שבהן אשתמש, כגון: להגדיר לעצמי שטחי אש וגורמי סיכון שאדע מראש שאני עלול לכעוס וזה רק רגש משני, זה טבעי להרגיש כעס אבל לדעת לשלוט בו. אהבתי את הדינמיקה הקבוצתית, ההזדהות עם אנשים אחרים, עולמות שונים לפעמים מנוגדים, שחולקים כאב וקושי משותף. אהבתי את רגעי העצב, השמחה, ההזדמנות לראות את חיי בצורה אחרת, לחשוב על דברים בצורה אחרת ופעם נוספת. אהבתי את רגעי ההארה שחוויתי עם עצמי וללמוד דברים חדשים..” ברק

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

אריאלה גרמה לי להאמין בעצמי וביכולות שלי לחולל שינוי

אני רוצה להביע את תודתי העמוקה לכם, אריאלה ושלומי, על התובנות, ההכלה והתמיכה הבלתי נלאית. עזרתם לי להבין את עצמי יותר ואת סביבתי, ובעזרת הכלים שרכשתי בסדנא עזרתם לי לסלול “מפת דרכים” אישית כדי לחולל בי את השינויים הנחוצים. עכשיו עבודת היישום הקשה מתחילה….
בזכות התובנות של אריאלה ובאמצעות החוויות של חברי הקבוצה הצלחתי ללמוד על עצמי יותר ולבחון את המעשים שלי בצורה הרבה יותר מעמיקה.
אהבתי מאד בסדנא את היכולת של חברי הרבוצה לשתף את המצוקות הכי קשות שהם עברו בחייהם. נוצר מעגל תמיכה ואחריות הדדית בין חברי הקבוצה וזה נתן לי הרגשת ביטחון ועזר לי לפתח יותר אמפטיה כלפיהם וכלפי עצמי.

הכלים שרכשתי במהלך המפגשים עזרו לי להתעמת עם המצוקות שלי ולהבין יותר את מקור הכעסים שלי. באמצעותן הצלחתי לחולל שינויים הדרגתיים באופן שבו ניהלתי את הכעסים שלי.
המשוב והתמיכה הקבוצתית עזרו לי לגלות יותר אמפטיה כלפי עצמי וכלפי חברי הקבוצה.
רכשתי ופיתחתי במהלך המפגשים יכולת התבוננות עצמית ממקום לא שיפוטי.
גיליתי שיש מקור מרכזי פנימי שמניע ומזין את הכעסים שלי וגם “משמר” את קיומו.
הופתעתי לגלות שבדומה לי ישנו מכנה משותף ביני לבין כמה אנשים בקבוצה המוצאים את עצמם באותם סיטואציות שאינם מסוגלים לשלוט בכעסים שלהם ופוגעים באנשים הכי יקרים להם

אריאלה – אהבתי את האופן שהיא ניהלה את המפגשים. היא הצליחה להוציא ממני ומרוב חברי הקבוצה מכלול של רגשות ומחשבות שלא תמיד היו נעימות לחשיפה פומבית. אריאלה גרמה לי להאמין בעצמי וביכולות שלי לחולל שינוי מהותי בדפוסי החשיבה שלי בכל הנוגע למצבים שמעוררים בי כעס; שינוי שלא חשבתי שאי פעם אוכל להגשים בכוחות עצמי.
שלומי – מאוד הערכתי את היכולת של שלומי לעזור לחברי הקבוצה לגעת בנקודות הכי כואבות שלהם (ושלי כמובן) כשהמצב נדרש ממנו. הוא עזר לי להתבונן על עצמי מזווית לא שיפוטית ולהכיל את המצוקות של הסובבים אותי. הערכתי גם את היכולת של שלומי לחדד ולחזק את הדברים של אריאלה וכמו כן את התובנות האישיות שהוא תרם לחברי הקבוצה במהלך המפגשים.

שלכם
עמי


ראיתי את הכוח של הקבוצה והאפקטיביות שלה מול טיפול יחידני קלאסי

התועלת הרבה ביותר שהפקתי מהסדנא הי ההבנה שניתן לשנות דפוסים, שההבנה יכולה להולך לשינוי. ראיתי את הכוח של הקבוצה והאפקטיביות שלה מול טיפול יחידני קלאסי.
אהבתי מאד בסדנא את האמפטיה והסולידריות והאחווה שנבנתה כל כך מהר בין חברי הקבוצה.שותפות גורל. אהבתי את ההכרה בדמיון הבסיסי בין הדינמיקות המובילות להתפוצצות.

הבנתי באמצעות הסדנא שהכעס נובע מחולשה, שיש טכניקות שמאפשרות לנהל כעס בלי לתת לו להידרדר לזעם בלתי נשלט. הבנתי את חשיבות ההימנעות משפה מלוכלכת, קללות וגידופים.
מה שעוד היה מאד משמעותי עבורי בסדנא היא העובדה שאי אפשר לקחת מאיתנו דבר ושאין מה לנסות לשנות את האחר. חשוב שנבדוק תחילה את עצמנו ולא נהדוף ביקורת או שיפוט למגרש ה”יריב”.

המנחים, אריאלה ושלומי, מיומנים, מחויבים ועובדים לפי משנה סדורה. אריאלה דומיננטית ומובילה, שלומי משלים אותה וניסוחיו חדים ומדוייקים. אריאלה, לעיתים, תיאטרלית ו”בוטה”,כלומר, ישירה ולא מפחדת לגעת בדברים אך אפקטיבית ביותר.
אני אשמח להשתתף בקבוצת ההמשך.

תודה
יגאל

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

למדתי לפתוח ולהתבטא והרגשתי הקלה

מאד אהבתי את הפתיחות והאינטראקציה בין משתתפי הסדנא למדתי לפתוח ולהתבטא והרגשתי הקלה כי מעולם לא הייתי במצב כזה.
אני מאד מודה לכם, אריאלה ושלומי המנחים, על צורת ההנחייה, האחריות והרצון שלכם לעזור. ההבנה שלכם את מצבו של כל אחד ואחת מהמשתתפים בסדנא היא יוצאת מגדר הרגיל. הכלים שנתתם לנו יכולים לתת תנופה אדירה להצלחתנו. אני מקווה שאצליח להשתמש בהם וליישם אותם.
אני מלא הערכה אליכם

תודה מקרב לב
אברהם

אריאלה מלצר- מכון רעות