• סדנא לשליטה וניהול כעסים ותקשורת יעילה

הסדנא לשליטה וניהול כעסים ולתקשורת יעילה במכון רעות מראה לכם את הדרך שתוביל אתכם לפריצת הדרך שלכם ממעגל סגור של כעס ועצבים לחיים של רוגע ואסרטיביות.

הסדנא מיועדת לאנשים המבטאים את כעסיהם בהתפרצות בלתי נשלטת, מתחממים מהר ונדלקים בקלות, ויש להם “פתיל קצר” או אלה הנמנעים בכלל מכעס ו”כולאים” את הכעס בתוכם ושותקים.

מטרת הסדנא לאפשר חופש מלא של ביטוי עצמי בדרכים יעילות, שיסייעו למשתתפים לבטא את אנרגית החיים שלהם כאנשים שלמים ולבנות יחסים מספקים ובטוחים עם זולתם.

לארגונים וחברות ניתן להתאים את הסדנאות, ההרצאות וימי העיון בהתאם לצרכים הייחודיים המתבקשים.

איך הסדנא פועלת?
הסדנא נמשכת 12 מפגשים שבועיים בני שעתיים ורבע כל אחד, למעט המפגש הראשון והאחרון שהם ארוכים יותר ונמשכים הראשון- 4 שעות(מתחילים מוקדם יותר) והאחרון- 3 וחצי שעות, סה”כ 30 שעות, בהנחיה של שני מנחים מנוסים. בסדנא יכולים להשתתף עד 12 משתתפים מקסימום, גם גברים וגם נשים, מ -2 הקצוות של הרצף ההתנהגותי: מצד אחד, אלה שמתחממים מהר, מתעצבנים, מתפרצים ויש להם “פתיל קצר” ואלה מהצד השני, שלא מבטאים את הכעס שלהם בכלל ושותקים או אלה שגם וגם.

הסדנא תעזור לכם לזהות את תהליך התפתחות הכעס אצלכם ומה ניתן לעשות בכל שלב ושלב. אתם תלמדו לזהות את החלקים שבעולם הפנימי שלכם שדוחפים אתכם להתנהגות הלא רצויה, ב- 4 הרמות:

  1. ברמה החשיבתית– דפוסי ותבניות החשיבה האופייניים, האמונות המגבילות, המיתוסים, החוקים הפנימיים ועוד.
  2. ברמה הרגשית– לזהות את המבערים הרגשיים שמדליקים את הכעס שלכם ואיך מתמודדים איתם.
  3. ברמה הפיסיולוגית – איך הגוף משתתף בתהליך התפתחות הכעס וכיצד ניתן להיעזר בו.
  4. וכמובן, ברמה ההתנהגותית– תלמדו דרכים, טכניקות וכלים רבים שיעזרו לכם להתנהג בדרך מכבדת, רגועה ואסרטיבית. תלמדו גם מיומנויות תקשורת בינאישית, ניהול קונפליקטים וניהול משא ומתן.

הסדנא פועלת בדרך של הסברים תיאורטיים, דרכים חווייתיות ודבר, שיש לו עוצמה רבה בפריצת הדרך לשינוי, הוא הקשר, האינטראקציה והדינאמיקה שנוצרת בין המשתתפים בינם לבין עצמם ובינם לבינינו כמנחים.

הסדנא מבוססת על שילוב בין הגישה הקוגניטיבית- התנהגותית לבין גישת האימגו שפותחה ע”י ד”ר הרוויל הנדריקס (“לבסוף מוצאים אהבה”, ועוד) וגישות מקצועיות שונות נוספות.

חשוב לזכור שכעס הוא רגש ככל הרגשות ויש להכיר בו כרגש אנושי וטבעי וכדאי לבטא אותו בדרך הולמת שתאפשר חיים שלמים, בטוחים ומספקים עם הזולת

ישנם 4 שלבים הכרחיים בתהליך השינוי:

  1. מודעות והכרה שהבעיה היא אישית ולא נגרמת ע”י אחרים. לפעמים לוקח זמן עד שהאדם מגיע להכרה שיש לו קושי ושהוא צריך לעשות את השינוי ולא הסביבה שלו.
  2. קבלת החלטה ולקיחת אחריות אישית על תהליך השינוי. זה השלב שבו האדם בוחר ומתחייב לעשות שינוי, ומבין שהשינוי תלוי אך ורק בו.
  3. ביצוע השינוי –לא מספיק שרק רוצים שינוי, צריך לפעול באופן מעשי. צריך ללמוד, לתרגל ולהפנים מיומנויות והתנהגויות חלופיות חדשות ולא מוכרות.
  4. ביסוס ושימור השינוי – הפיכת המיומנויות וההתנהגויות החדשות לחלק טבעי מעולמו של האדם ומהמהות שלו בעזרת תרגול חוזר ואימון עצמי עד שהשינוי החדש הופך לבסיס חזק ומוצק.

לא פשוט לעבור לבד תהליך של שינוי. מאד רצוי למצוא את הסביבה והעזרה המתאימה שמאפשרת למידה של דברים חדשים, ונותנת עזרה, תמיכה וקבלה. 

לכן, אנחנו, במכון רעות, מציעים לכם עזרה בפריצת הדרך שלכם לניהול יעיל של הכעסים, הן בטיפול פרטני והן באמצעות הסדנא לשליטה וניהול כעסים ולתקשורת יעילה. מניסיוני הרב, אין תחליף לכוח ולעוצמה של הסדנא ביצירת השינוי של המשתתפים.

טל על הסדנא לשליטה בכעסים ששינתה את חייו

רוני והשינוי שעבר בסדנא לשליטה וניהול כעסים במכון רעות

עתניאל על הסדנא לשליטה בכעסים במכון רעות

אלונה על הסדנא לשליטה בכעסים במכון רעות

מיכל מספרת איך עזרה לה הסדנא לשליטה וניהול כעסים במכון רעות

אודליה על הסדנא לשליטה בכעסים במכון רעות

משובים ממשתתפים


אריאלה גרמה לי להאמין בעצמי וביכולות שלי לחולל שינוי

אני רוצה להביע את תודתי העמוקה לכם, אריאלה ושלומי, על התובנות, ההכלה והתמיכה הבלתי נלאית. עזרתם לי להבין את עצמי יותר ואת סביבתי, ובעזרת הכלים שרכשתי בסדנא עזרתם לי לסלול “מפת דרכים” אישית כדי לחולל בי את השינויים הנחוצים. עכשיו עבודת היישום הקשה מתחילה….
בזכות התובנות של אריאלה ובאמצעות החוויות של חברי הקבוצה הצלחתי ללמוד על עצמי יותר ולבחון את המעשים שלי בצורה הרבה יותר מעמיקה.
אהבתי מאד בסדנא את היכולת של חברי הרבוצה לשתף את המצוקות הכי קשות שהם עברו בחייהם. נוצר מעגל תמיכה ואחריות הדדית בין חברי הקבוצה וזה נתן לי הרגשת ביטחון ועזר לי לפתח יותר אמפטיה כלפיהם וכלפי עצמי.

הכלים שרכשתי במהלך המפגשים עזרו לי להתעמת עם המצוקות שלי ולהבין יותר את מקור הכעסים שלי. באמצעותן הצלחתי לחולל שינויים הדרגתיים באופן שבו ניהלתי את הכעסים שלי.
המשוב והתמיכה הקבוצתית עזרו לי לגלות יותר אמפטיה כלפי עצמי וכלפי חברי הקבוצה.
רכשתי ופיתחתי במהלך המפגשים יכולת התבוננות עצמית ממקום לא שיפוטי.
גיליתי שיש מקור מרכזי פנימי שמניע ומזין את הכעסים שלי וגם “משמר” את קיומו.
הופתעתי לגלות שבדומה לי ישנו מכנה משותף ביני לבין כמה אנשים בקבוצה המוצאים את עצמם באותם סיטואציות שאינם מסוגלים לשלוט בכעסים שלהם ופוגעים באנשים הכי יקרים להם

אריאלה – אהבתי את האופן שהיא ניהלה את המפגשים. היא הצליחה להוציא ממני ומרוב חברי הקבוצה מכלול של רגשות ומחשבות שלא תמיד היו נעימות לחשיפה פומבית. אריאלה גרמה לי להאמין בעצמי וביכולות שלי לחולל שינוי מהותי בדפוסי החשיבה שלי בכל הנוגע למצבים שמעוררים בי כעס; שינוי שלא חשבתי שאי פעם אוכל להגשים בכוחות עצמי.
שלומי – מאוד הערכתי את היכולת של שלומי לעזור לחברי הקבוצה לגעת בנקודות הכי כואבות שלהם (ושלי כמובן) כשהמצב נדרש ממנו. הוא עזר לי להתבונן על עצמי מזווית לא שיפוטית ולהכיל את המצוקות של הסובבים אותי. הערכתי גם את היכולת של שלומי לחדד ולחזק את הדברים של אריאלה וכמו כן את התובנות האישיות שהוא תרם לחברי הקבוצה במהלך המפגשים.

שלכם
עמי (דצמבר 2015)


ראיתי את הכוח של הקבוצה והאפקטיביות שלה מול טיפול יחידני קלאסי

התועלת הרבה ביותר שהפקתי מהסדנא הי ההבנה שניתן לשנות דפוסים, שההבנה יכולה להולך לשינוי. ראיתי את הכוח של הקבוצה והאפקטיביות שלה מול טיפול יחידני קלאסי.
אהבתי מאד בסדנא את האמפטיה והסולידריות והאחווה שנבנתה כל כך מהר בין חברי הקבוצה.שותפות גורל. אהבתי את ההכרה בדמיון הבסיסי בין הדינמיקות המובילות להתפוצצות.

הבנתי באמצעות הסדנא שהכעס נובע מחולשה, שיש טכניקות שמאפשרות לנהל כעס בלי לתת לו להידרדר לזעם בלתי נשלט. הבנתי את חשיבות ההימנעות משפה מלוכלכת, קללות וגידופים.
מה שעוד היה מאד משמעותי עבורי בסדנא היא העובדה שאי אפשר לקחת מאיתנו דבר ושאין מה לנסות לשנות את האחר. חשוב שנבדוק תחילה את עצמנו ולא נהדוף ביקורת או שיפוט למגרש ה”יריב”.

המנחים, אריאלה ושלומי, מיומנים, מחויבים ועובדים לפי משנה סדורה. אריאלה דומיננטית ומובילה, שלומי משלים אותה וניסוחיו חדים ומדוייקים. אריאלה, לעיתים, תיאטרלית ו”בוטה”,כלומר, ישירה ולא מפחדת לגעת בדברים אך אפקטיבית ביותר.
אני אשמח להשתתף בקבוצת ההמשך.

תודה
יגאל (דצמבר 2015)

למדתי לפתוח ולהתבטא והרגשתי הקלה

מאד אהבתי את הפתיחות והאינטראקציה בין משתתפי הסדנא למדתי לפתוח ולהתבטא והרגשתי הקלה כי מעולם לא הייתי במצב כזה.
אני מאד מודה לכם, אריאלה ושלומי המנחים, על צורת ההנחייה, האחריות והרצון שלכם לעזור. ההבנה שלכם את מצבו של כל אחד ואחת מהמשתתפים בסדנא היא יוצאת מגדר הרגיל. הכלים שנתתם לנו יכולים לתת תנופה אדירה להצלחתנו. אני מקווה שאצליח להשתמש בהם וליישם אותם.
אני מלא הערכה אליכם

תודה מקרב לב
אברהם (דצמבר 2015)

אריאלה מלצר- מכון רעות