• קורס בסיסי למטפלים לטיפול בבעיות שליטה וניהול כעסים

איך לטפל טוב יותר במטופלים עם קשיי שליטה וניהול כעסים שיש להם התפרצויות כעס ו”פתיל קצר” בעזרת ידע, כלים ודרכי התערבות מוצלחות ויעילות.

 • רוצה לדעת טוב יותר איך לטפל באנשים עצבניים וכעסנים ולעזור להם לבטא את עצמם ברוגע ובאסרטיביות?
 • רוצה להכיר יותר את התופעה של שליטה וניהול כעסים?
 • רוצה ללמוד כלים ודרכים מעשיות ופשוטות לטיפול יעיל בבעיות שליטה וניהול כעסים?
 • רוצה לדעת יותר איך לעזור לאנשים שמתחממים מהר ומאבדים שליטה על הכעס שלהם ללמוד להירגע ולהגיב בכבוד ובאסרטיביות בלי לפגוע באחרים, בעיקר בקרובים וביקרים להם ביותר, ובלי לפגוע בעצמם?
 • חשוב לך לדעת באיזה מצבים לעשות טיפול זוגי ומתי טיפול אישי כשאחד מבני הזוג מתפרץ בכעס ללא שליטה ?
 • חשוב לך ללמוד כיצד להתגבר על התוקפנות וההתנגדויות שעולות בחדר הטיפול?
 • חשוב לך לבסס ולהרחיב את היכולת הטיפולית שלך בטיפול באנשים שיש להם קשיים בשליטה וניהול כעסים?
 • רוצה להעשיר את ארגז הכלים ודרכי ההתערבות שלך בטיפול באנשים שיש להם התפרצויות כעס וזעם?
 • רוצה להכיר יותר את שלבי השינוי שמטופלים כעסנים עם פתיל קצר חייבים לעבור בדרך מכעס לכבוד, לרוגע ולאסרטיביות?

אם כן, הינך מוזמן להצטרף לקורס הראשון, החדשני והייחודי מסוגו בארץ לאנשי המקצוע בתחום הטיפולי, בנושא של שליטה וניהול כעסים, הכולל בתוכו ידע מקיף בעל ערך רב, ודרכים רבות, כלים מעשיים וטכניקות יעילות להתמודדות מכובדת, רגועה ואסרטיבית עם כעס.
הקורס הינו פרי עבודתה של אריאלה מלצר בתחום הטיפול בבעיות של שליטה וניהול כעסים ומבוסס על המקצועיות, הידע והניסיון הרב שצברה במהלך כל 35 שנות עבודתה בשטח בתחום הטיפול בבעיות שליטה וניהול כעסים, במיוחד בתקופת היותה מייסדת ומנהלת של המרכז לטיפול ולמניעת אלימות במשפחה בלוד, אותו ניהלה במשך 10 שנים .
שם התחיל להתפתח אצל אריאלה גוף הידע בטיפול בתוקפנות, באנשים עצבניים שמתפרצים בכעס ללא שליטה או באלו שדוחסים את הכעס שלהם ואינם מבטאים אותו כלל, שהקנה לה ולאנשי הצוות במכון רעות מומחיות גדולה בתחום הטיפול בשליטה וניהול כעסים, על כל הסדנאות הרבות והטיפולים האישיים והפרטניים הרבים שמתקיימים במסגרת מכון רעות החל משנת 2001.

מטרות הקורס

הקורס נועד להקנות ידע והכשרה לאנשי המקצוע בתחום הטיפולי על תופעת השליטה וניהול הכעסים ומאפייניה, ולתת כלים ודרכי התערבות מתאימות ומגוונות על הטיפול באנשים שיש להם קשיים בניהול הכעסים שלהם, על כל הרצף ההתנהגותי, החל מאלה שיש להם פתיל קצר, מתחממים מהר, נדלקים בקלות ושיש להם התפרצויות כעס וזעם עד להתנהגות אלימה, מצד אחד, וכלה באלה שכולאים את הכעסים שלהם בתוך עולמם הפנימי ושותקים, מצד שני.

הקורס יעזור לאנשי הטיפול במקצועות השונים לטפל נכון ובהצלחה באנשים שיש להם קשיים בשליטה וניהול הכעסים שלהם וייתן להם כלים ודרכים להתמודד ביעילות עם ההתנגדויות, הקשיים והמחסומים שעולים במסגרת הטיפול החל מהפנייה לטיפול ועד לסיום הטיפול.

הקורס יעזור גם לאנשי המקצוע השונים לדעת כיצד ליצור קשר טוב ומהיר עם אנשים עצבניים שההתנהגות שלהם תוקפנית, רוגזנית, מפחידה ומתפרצת בכעס.

קהל היעד

הקורס מיועד לאנשי מקצועות הטיפול, עובדים סוציאליים, מטפלים זוגיים ומשפחתיים, יועצים זוגיים, פסיכולוגיים, פסיכיאטרים, יועצים חינוכיים, מאמנים, קרימינולוגים, מטפלים בהבעה ובאומנות, מטפלים בבעל”ח, וגם לאנשי מקצוע אחרים שמטפלים באנשים כמו רופאים, אחיות, ואחרים שרוצים לדעת כיצד להתמודד עם אנשים עצבניים, תוקפניים והתפרצויות כעס.

קורס הלימודים

זהו קורס מקצועי, יסודי ובסיסי לאנשי המקצוע השונים מתחום הטיפול שיקבלו ידע והכשרה מקצועית רחבה על התופעה של שליטה וניהול כעסים וילמדו את השיטה והדרך הייחודית, שאריאלה מלצר פיתחה במהלך כל שנות עבודתה המקצועית בשטח, להתמודדות מוצלחת עם מטופלים שיש להם קשיי שליטה וניהול כעסים.
השיטה עוזרת לאנשים להתמודד בהצלחה ובאסרטיביות עם הכעסים שעולים בהם כדי לא לתת לכעסים הללו לפגוע באחרים וגם לא בעצמם.
הדרך הזו עוזרת להם לשנות את התפיסה האוטומטית של העצמי, של אחרים ושל המציאות והיחסים איתם ומקנה להם כלים ודרכים מעשיות כדי לנהל את הכעסים שלהם באופן מכובד, רגוע ואסרטיבי.

בעזרת השיטה הייחודית שאנשי הטיפול ילמדו הם יוכלו לעזור למטופלים שלהם ללמוד דרך חדשה שבעזרתה הם יצליחו להתמודד ביעילות עם הכעסים שלהם ולהישאר רגועים.
באמצעות דרך זו המטופלים שלהם יוכלו לבטא את עצמם באופן אמיתי ואותנטי, עם כוח פנימי חדש, ברוגע, בכבוד ובדרכים אסרטיביות ובונות, בלי לפגוע באחרים ובלי לפגוע בעצמם.
באמצעות השיטה לטיפול בכעסים שאריאלה פיתחה ילמדו אנשי הטיפול כיצד להעצים את היכולת של מטופליהם לבטא את כל אנרגית החיים שלהם במלואה כאנשים שלמים כדי שיוכלו לבנות יחסים טובים, מספקים ובטוחים עם כל הסובבים אותם ובמיוחד עם הקרובים והיקרים להם ביותר.

בקורס תלמדו על :

 • מהו הכעס, התופעה ומאפייניה
 • כיצד הכעס בא לידי ביטוי בדרכים השונות
 • מה ההבדל בין שליטה בכעסים לבין ניהול כעסים
 • תלמדו כלים, טכניקות ודרכים מעשיות שתוכלו ללמד את המטופלים שלכם לנהל את הכעס שלהם באסרטיביות וברוגע
 • מהן הסיבות שמעוררות ומדליקות את הכעס ומדוע הם מתפרצים בכעס ללא שליטה?
 • מהם החלקים בעולמם הפנימי שדוחפים אותם לפעול ולהתנהג כפי שהם מתנהגים
 • כיצד פועל המוח בתהליך הכעס
 • כיצד לעזור למטופלים לשנות חשיבה שלילית לחשיבה חיובית
 • איך לחזק את הכוח הפנימי שלהם ולפתח אסרטיביות אמיתית
 • השלבים של המוטיבציה והנכונות לשינוי
 • השינויים שצריכים לעבור משתלטנות והתפרצויות של כעס לרוגע ואסרטיביות
 • כיצד להתחבר אל המטופלים עם קשיי השליטה וניהול כעסים
 • כיצד לעורר בהם מוטיבציה לשינוי
 • מה עוזר להם לעשות שינוי ומה מכשיל אותם
 • איך ההתנגדות לטיפול באה לביטוי ההתנגדות שלהם וכיצד ניתן להתמודד בהצלחה עם ההתנגדויות האלה
 • מה ההבדל בין אסרטיביות לאגרסיביות
 • תלמדו דרכי התערבות מתאימות ומעילות להתמודדות מוצלחת עם מטופלים שיש להם קשיים בשליטה וניהול הכעסים שלהם

הקורס יאפשר לאנשי המקצוע להרחיב ולהעמיק את הידע ודרכי ההתערבות שלהם בתחום הטיפול בכעסים ולשכלל את היכולות האישיות והמקצועיות שלהם.

מי המנחה?

הקורס יועבר ע”י אריאלה מלצר-  
הבעלים והמייסדת של מכון רעות – לטיפול זוגי, אישי ומשפחתי החל מנובמבר 2001.
אריאלה הינה בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית (M.S.W) מטעם אוניברסיטת בר אילן, פסיכותרפיסטית, מדריכה בכירה ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לטיפול בחיי נישואין ובמשפחה, מומחית ומטפלת מוסמכת בגישת האימגו לטיפול זוגי, ומומחית בטיפול בשליטה וניהול כעסים. מרצה ומנחת סדנאות לארגונים ולציבור הרחב. 35 שנות ניסיון, הן במגזר הציבורי והן בפרטי.

“את השיטה שלי לטיפול בשליטה וניהול כעסים פיתחתי מתוך ניסיון העבודה הרב שלי בשטח ובקליניקה והיא מתבססת על מחקרים ושילוב של גישות מעולמות הפסיכולוגיה, ניהול הכעסים ומערכות היחסים.
עכשיו אחרי שנוכחתי אלפי פעמים שהשיטה אכן מביאה לשינויים מאד משמעותיים, החלטתי שהגיע הזמן להנגיש את הידע שלי לכל אנשי המקצוע המטפלים כדי שיהיו בידיהם הידע ודרכי ההתערבות המתאימות כדי לעזור כמה שיותר למטופליהם לעשות את השינוי המיוחל ולהפסיק את מעגל הכעסים והסבל שבו הם חיים.

אני רואה את העבודה שלי כשליחות שפרושה לעשות כל שביכולתי לעזור לאנשים לחיות בשלום עם עצמם ועם כל הסובבים אותם, ולחיות בשקט ובשלווה פנימית, בכבוד ברוגע ובאסרטיביות ללא התפרצויות כעס ללא שליטה. כמו כן, לעזור להם כבני אדם, כבני זוג, כהורים, כבני משפחה ועוד להתגבר על הקשיים שבחייהם וביחסים שלהם עם האחרים ולבנות להם זוגיות ויחסים שמושתתים על ביטחון, הבנה, כבוד, הנאה, תקשורת טובה ופתוח ויחסים של אהבה.

חלק מהשליחות שלי כפי שאני רואה אותה כיום היא לא רק לטפל ישירות במטופלים שבאים לבקש את עזרתי באמצעות הטיפולים האישיים והזוגיים ובסדנאות אלא גם להקנות את כל הידע הרב ודרכי הטיפול שהכרתי ופיתחתי בתחום השליטה וניהול כעסים שהצטבר אצלי עם השנים לאנשי המקצוע השונים בתחום הטיפולי.”


מתי?

הקורס יפתח לראשונה בת”א במחזור 1 ב- 18.12.2018 ויכלול 6 מפגשים פרונטליים שבועיים ורצופים בני 4 שעות כל אחד, סה”כ 24 שעות מלאות, בימי שלישי בשעות הבוקר בין השעות 10:00 עד 14:00.


מועדי המפגשים:

שעות תאריך
10:00-14:00 18/12/2018 יום שלישי
10:00-14:00 25/12/2018 יום שלישי
10:00-14:00 01/01/2019 יום שלישי
10:00-14:00 08/01/2019 יום שלישי
10:00-14:00 15/01/2019 יום שלישי
10:00-14:00 22/01/2019 יום שלישי

רוצים להשאר רגועים​
בלי עצבים וכעסים?

הירשמו עכשיו וקבלו במתנה את סדרת הטיפים
כל הסודות לשליטה וניהול יעיל של כעסים

אריאלה מלצר- מכון רעות